Kolejna witryna oparta na WordPressie

Archives for Bez kategorii category

Płatności zbliżeniowe, paszporty biometryczne, przepustki, różnego rodzaju karty wejściowe i dokumenty wykorzystujące technologię RFID są już od dłuższego czasu powszechne w użyciu.

rfidsleeve-25_10360100_usageDziś złodzieje nie muszą nam już wyrywać torebki czy kraść portfela. Możemy zostać okradzenie w każdej chwili, wystarczy że złodzieje przechwycą sygnał radiowy, a jest to możliwe bez problemu z odległości 1m. Czytniki RFID lub smartphony z systemem NFC plus specjalnie oprogramowanie i gotowe. Wystarczy tylko, że przez chwilę pokręcą się koło nas „elektroniczni spryciarze”.

Jak się przed tym uchronić? Rozwiązanie jest dość proste, wystarczy przechowywać karty płatnicze, ważne dokumenty w portfelach, saszetkach czy torebkach blokujących fale radiowe. Jak to wygląda w praktyce ? Np. portfel RFID wyposażony jest w przegrodę wykonaną z materiału blokującego transmisje fal radiowych pomiędzy 10 MHz – 3 GHz i tym samych uniemożliwia niepożądany odczyt danych.

Na rynku, coraz więcej jest dostępnych różnorakich saszetek, paszportówek, etui i etc. z funkcją blokady RFID. Wystarczy się jedynie w nie zaopatrzyć i używać.

Między innymi:

  • saszetka RFID OSPREY STEALTH
  • etui ochronne na karty zbliżeniowe PACSAFE RFIDSLEEVE 25
  • portfel PACSAFE RFIDSAFE TEC SLEEVE
  • paszportówka PACSAFE COVERSAFE V50

Z dzieckiem na biwaku.

Dla dzieci, wbrew pozorom pole namiotowe to bardzo przyjazne miejsce. Dzisiejsze namioty turystyczne są wyjątkowo komfortowe, a rodzinne kempingi i pola namiotowe  wyposażone są w szereg udogodnień. Od dobrze wyposażonych otwartych aneksów kuchennych z pralkami, przez ciepłe prysznice po atrakcyjne place zabaw dla najmłodszych. Jednak wakacje pod namiotem, to nie tylko spędzanie czasu na biwaku, to też czas częstych pieszych lub rowerowych wycieczek.

Piesze wycieczki na plaże, w głąb lasu, czy na okoliczny szczyt mogą jednak szybko okazać się totalną katastrofą w przypadku młodszych pociech. Musimy pamiętać że ich małe nóżki szybko się męczą. Wspaniałym rozwiązaniem w takim wypadku jest nosidło turystyczne dla dzieci.kidcomfort2

Oferta nosidełek turystycznych dla dzieci jest bardzo szeroka, od prostych po bardzo rozbudowane nosidła trekkingowe. Dzięki nosidle możemy łatwo i komfortowo nieść, zmęczonego malucha, a on może obserwować świat z wyżej, ciekawszej perspektywy. W przypadku wyboru nosidełka, zwarto zwrócić uwagę czy posiada ono certyfikat bezpieczeństwa TUV/GS. Certyfikat ten gwarantuje (przy zachowaniu właściwego obciążenia) pełne bezpieczeństwo dla przenoszonego dziecka.

Siedzisko dziecka w nosidle koniecznie powinno być „ergonomiczne” i umożliwiać prawidłowe a zarazem wygodne ułożenie dziecka. Nosidło powinno także być wyposażone w osłony, daszki i baldachimy chroniące dzieci przed słońcem i deszczem. Rozbudowane nosidełka trekkingowe mają liczne praktyczne kieszenie, w których zmieścimy wszystkie niezbędne rzeczy, dobrze też gdy wyposażone są w specjalnie strzemiona – mali podróżnicy mogą w nich wygodnie opierać nóżki. Wybierając nosidło, pamiętajmy zarówno o wygodzie dziecka jak i samego dźwigającego.

Zdecydowanie nosidełka ułatwiają życie i warto je dopisać jako pierwszą pozycję, na naszej liście rzeczy dodatkowych.

W ofercie między innymi:

  • Nosidełko SALEWA KOALA II + RAINCOVER – Cena: 748,90 zł
  • Nosidło turystyczne DEUTER KID COMFORT II – Cena: 929,90 zł
  • Nosidełko turystyczne DEUTER KID COMFORT AIR – Cena: 838,90 zł
  • Nosidło turystyczne DEUTER KID COMFORT III – Cena: 1129,90 zł

Namiot Turystyczny- Czym się kierować latem

Odwieczny problem początkującego turysty to wybór odpowiedniego namiotu w końcu własnie namiot ma nam zapewnić odpowiednią ochronę i komfort po przebytych kilometrach. Jaki namiot wybrać na letnie szaleństwa? najważniejsze to podjąć na początku decyzje gdzie planujemy używać ten namiot ponieważ należy pamiętać że innego rodzaju namiot będziemy potrzebować jadąc na deszczowe Mazury a innego w gorące tropiki. Oferowane namioty na rynku różnią się wielkością, łatwością ustawiania czy wodoszczelnością. Występuje również podział na namioty rodzinne i ekspedycyjne. Ale jaki ma wybrać zwykły szary użytkownik? obecnie na rynku są trzy rodzaje namiotów : igloo,tunelowe oraz dwuosobowe chatki. Ostatnie z nich są najmniej praktyczne gdyż są bardzo ciężkie i mało stabilne, nieodporne na podmuchy wiatru i ciężkie do rozłożenia. W warunkach niesprzyjających zdecydowanie łatwiejsze rozwiązanie to namioty tunelowe. Ich zasadniczą zaletą jest dobra wentylacja. Oosobiście polecam namiot EUREKA EL BIGHORN 2XD który świetnie sprawdza się na wyprawach kajakowych które organizuje dość często (plusem u niego jest niewielka waga jedynie 4 kg oraz wodoszczelny tropik co nieraz uratowało mi „życie”


Wiadomo że decydując się na zakup namiotu trzeba zwrócić uwagę na jego szczelność, szwy namiotu powinny być dodatkowo klejone co zabezpiecza przed dostaniem się deszczu do środka. Fajne rozwiązanie proponuje Firma MARABUT ATACAMA który posiada duża przestrzeń w przedsionku. Nadaje się idealnie dla fanatyków rowerowych wycieczek bo posiada przedsionek gdzie sprzęt można podczas  odpoczynku pozostawić a tropik ma zwiększoną odporność na działanie niszczące promieni słonecznych a po złożeniu ma niewielkie wymiary które umożliwiają jego transport. Ważną rzeczą jak nie najważniejszą są detale takie jak kieszonki, zamki, klamerki czy odblaski. Zwiększona liczba kieszonek ułatwia użytkownikowi zachowanie porządku. Fajną sprawą jest także półeczka pod sufitem na której można zawiesić latarkę. Natomiast odblaski bardzo ułatwiają rozstawienie namiotu nocą. Ważną kwestią jest również wentylacja czyli ilość dodatkowych otworów umieszczonych tuż przy szczycie namiotu. Jest to szczególnie ważne kiedy zamierzamy w takim namiocie sobie gotować.  Pamiętajmy by po zakończeniu sezonu i wycieczek turystycznych dokładnie namiot wysprzątać i wysuszyć. Podłoga wymaga dodatkowego wysuszenia a zamki powinny być dodatkowo konserwowane silikonem lub parafiną.


 

Namioty

Dzięki blogowi dowiesz się w jaki sposób wybrać odpowiedni namiot dla siebie i swojej rodziny.