Kolejna witryna oparta na WordPressie

Silva Trail Speed X to czołówka zaprojektowana dla osób, które potrzebują potężnej mocy światła, przy zachowaniu rozsądnej wagi i nie za dużych rozmiarów. Aż 500 lumenów, ktoś powie po co to komu potrzebne! A jednak dla zapaleńców którzy muszą zawsze, bez względu na pogodę i otaczające ciemności zrealizować swój plan treningowy to wcale nie za dużo.
Czołówka SILVA TRAIL SPEED X

Bo Silva Trail Speed X to przykład czołówki nie tylko z wielką mocą światła, ale z „inteligentnym” jej rozkładem w opatentowanym systemie Silva Intelligent Light®. Unikalność tego systemu polega na umiejętnym połączeniu dwóch rodzajów wiązek światła: światła punktowego dalekiego zasięgu orz szerokiej wiązki światła bliskiego zasięgu.

Dlaczego technologia ta jest tak ważna? Ponieważ w sportach biegowych, rowerowych czy w biegach górskich, terenowych nie tylko jest potrzebna duża ilość światła, ale też dobry rozkład tego światła na „pierwszym i drugim planie”. Na pierwszym planie, kilku/kilkunastu najbliższych metrów potrzeba szerokiej wiązki, perfekcyjnego oświetlenia aby móc zobaczyć co bezpośrednio przed nami pod nogami czy kołami, jednocześnie dobrze jest móc też popatrzeć dalej.

Łatwo to sobie wyobrazić, ciemna noc, a ty biegniesz np. leśną ścieżką i musisz wypatrywać, a to jakieś dziury, a to konaru, kamienia bo jedno złe postawienie stopy może się źle skończyć – szeroka wiązka światła pozwali Ci w tym wypadku dostrzec każdą drobną przeszkodę, a daleka punktowa przydaje się by móc popatrzeć dalej, do przodu i ocenić zmieniającą się sytuację.

Intelligent_light

Trail Speed X oczywiście posiada cały szereg innych zalet i udoskonaleń, które pozwalają wygodnie używać jej w wielu rożnych sytuacjach np: modułowa konstrukcja, która pozwala na montaż na kasku lub na rowerze, czy wytrzymały akumulator Li-ion ładowany przez USB.

Przy wielu zaletach omawianej czołówki, warto pamiętać iż nie jest to czołówka turystyczna (na wielodniowe wyjścia w góry, biwaki bez dostępu do elektryczności) a raczej treningowa.  Bardzo funkcjonalna i wygodna gdy potrzebujemy konsekwentnie realizować zamierzony plan treningów.

Poniżej najważniejsze przydatne informacje:

W komplecie: czołówka, akumulator Li-ion 3,3 Ah – 7,4 V, opaska na głowę, uchwyt na kierownicę, uchwyt na kask, kabel USB i kabel zasilający.

Cechy: wytrzymała, lekka i kompaktowa, duża moc światła aż 500 lumenów, IPX 6 , zasobnik na akumulator ładowany przez USB, 4 tryby świecenia: Blink (migające), Max, Min, Wide oraz system Silva Intelligent Light®.

Specyfikacja:

 • waga czołówki: 135 g
 • typ baterii: akumulator Li-Po 7.4V, 900mAh (w komplecie)
 • czas ładowania: 4h
 • czas rozładowania (tryb max): 1h 30 min
 • czas rozładowania (tryb min): 6 h
 • diody:  2x High power LED
 • moc świtała max: 500 lm
 • zasięg max/min: 50m / 20m
 • czas pracy (burn time): max/min/wide/blink – 1h30min/6h/6h/12h
 • zakres temperatury użytkowania: od -20 ° C do + 60 ° C
 • użyte materiały: Aluminium, PC/ABS
 • kod produktu: 37414

Comments are closed


 

Namioty

Dzięki blogowi dowiesz się w jaki sposób wybrać odpowiedni namiot dla siebie i swojej rodziny.