Kolejna witryna oparta na WordPressie

Płatności zbliżeniowe, paszporty biometryczne, przepustki, różnego rodzaju karty wejściowe i dokumenty wykorzystujące technologię RFID są już od dłuższego czasu powszechne w użyciu.

rfidsleeve-25_10360100_usageDziś złodzieje nie muszą nam już wyrywać torebki czy kraść portfela. Możemy zostać okradzenie w każdej chwili, wystarczy że złodzieje przechwycą sygnał radiowy, a jest to możliwe bez problemu z odległości 1m. Czytniki RFID lub smartphony z systemem NFC plus specjalnie oprogramowanie i gotowe. Wystarczy tylko, że przez chwilę pokręcą się koło nas „elektroniczni spryciarze”.

Jak się przed tym uchronić? Rozwiązanie jest dość proste, wystarczy przechowywać karty płatnicze, ważne dokumenty w portfelach, saszetkach czy torebkach blokujących fale radiowe. Jak to wygląda w praktyce ? Np. portfel RFID wyposażony jest w przegrodę wykonaną z materiału blokującego transmisje fal radiowych pomiędzy 10 MHz – 3 GHz i tym samych uniemożliwia niepożądany odczyt danych.

Na rynku, coraz więcej jest dostępnych różnorakich saszetek, paszportówek, etui i etc. z funkcją blokady RFID. Wystarczy się jedynie w nie zaopatrzyć i używać.

Między innymi:

  • saszetka RFID OSPREY STEALTH
  • etui ochronne na karty zbliżeniowe PACSAFE RFIDSLEEVE 25
  • portfel PACSAFE RFIDSAFE TEC SLEEVE
  • paszportówka PACSAFE COVERSAFE V50

Comments are closed


 

Namioty

Dzięki blogowi dowiesz się w jaki sposób wybrać odpowiedni namiot dla siebie i swojej rodziny.