Kolejna witryna oparta na WordPressie

Ogrzewacze chemiczne.

Planując zimowe aktywności, szczególnie na otwartym terenie, w górach, w lesie zawsze warto pamiętać aby zabrać ze sobą ogrzewacze chemiczne. Niezależnie czy uprawiamy turystkę pieszą, narciarską, czy wędrujemy na rakietach z dala od ludzkiego zgiełku to trzeba przygotowanym na sytuację kryzysowe. Kilka godzin dłużej na szlaku, spadek temperatury, silniejsze porywy wiatru i może się okazać iż mamy problem z utrzymaniem ciepła. W takiej sytuacji o wychłodzenie nie trudno.

thermopadJednorazowe ogrzewacze chemiczne są lekkie, małe i bezpieczne dla człowieka. Są także nieszkodliwe dla środowiska ponieważ ulegają biodegradacji. Charakteryzują się stosunkowo długim czasem działania –  do kilku do kilkunastu godzin (w zależności od rodzaju i wielkości ogrzewacza). Ogrzewacze turystyczne zapakowane są próżniowo, po otwarciu foli i potrząśnięciu (przez kilkanaście minut) zawarte w nich związki chemiczne zachodzą między sobą w reakcje wydzielając ciepło. Temperatury ogrzewaczy to ok. 55-70 Cº (w zależności od rodzaju) i nie należy ich  przykładać/przyklejać bezpośrednio na skórę (grozi poparzeniem). Ogrzewacze mają przeróżne kształty i dopasowane są do danej części ciała, którą mają za zadanie ogrzewać. Mamy więc ogrzewacze do dłoni, stóp, klatki piersiowej, brzucha, karku itd. W zasadzie można nimi ogrzać dowolną część ciała.

Ten mały „gadżet”, niezajmujący dużo miejsca w plecaku jest niezwykle przydatny podczas wielodniowych, zimowych wypadów i może nas uchronić przed poważnymi skutkami wychłodzenia. Ceny jednorazowych ogrzewaczy chemicznych nie są wysokie, natomiast możliwość rozgrzania w terenie zmarzniętych dłoni, stóp czy innych części ciała jest bezcenna.

Skład ogrzewaczy Thermopad: sproszkowane żelazo, woda, sól, aktywny węgiel, wermikulit.

Comments are closed


 

Namioty

Dzięki blogowi dowiesz się w jaki sposób wybrać odpowiedni namiot dla siebie i swojej rodziny.