Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jak umyć termos?

Jak umyć termos turystyczny ze stali nierdzewnej ?

esbitTermosy turystyczne nie specjalnie nadają się do mycia w zmywarce. Prawie każdy producent zaznacza, iż mycie termosu w zmywarce oględnie mówiąc nie jest zalecane i poleca raczej mycie ręczne. Termosy, kubki termiczne ze stali nierdzewnej (ich korpus) bez problemu umyjemy ręcznie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Natomiast większość korków, zakrętek możemy bez obaw umyć w zmywarce na górnej półce (o ile producent nie zaznacza inaczej).

Co się stanie w przypadku umycia termosu, kubka termicznego w zmywarce. W przypadku, kiedy nasz kubek czy też termos posiada specjalną, zewnętrzną powłokę antypoślizgowa (nie jest cały ze stali nierdzewnej) może dojść do jej uszkodzenia (efekt łuszczącej farby). Niektóre termosy, np. termos Esbit Vacuum Flask powleczone są od wewnątrz cienką warstwą srebra. Warstwa ta ma własnościowi antybakteryjnie oraz poprawia parametry izolacyjnie, niestety podczas mycia w zmywarce może się ona odbarwić i pokryć warstwą ciemnego nalotu. Z tych powodów mycie termosu w zmywarce jest raczej odradzane.

Comments are closed


 

Namioty

Dzięki blogowi dowiesz się w jaki sposób wybrać odpowiedni namiot dla siebie i swojej rodziny.